Usługi pogrzebowe

Organizujemy pogrzeby wyznaniowe i świeckie.

Każdą prowadzoną przez naszą firmę ceremonię pogrzebową obsługują stosownie ubrani i profesjonalnie przeszkoleni pracownicy funeralni. Gwarantujemy szacunek i powagę tej dostojnej chwili. Swoje usługi świadczymy kompleksowo oraz na najwyższym poziomie. Do naszych obowiązków należy:

 • Pełna organizacja pogrzebów w Opolu Lubelskim i okolicach
 • Całodobowa eksportacja z domu, domów opieki, hospicjów
 • Obsługa ceremonii pogrzebowych
 • Tabliczki, nekrologi, klepsydry
 • Przygotowania ciała osoby zmarłej do pogrzebu
 • Własna chłodnia
 • Karawan Mercedes Benz Vito
 • Kremacje w 24 godziny
 • Toaleta pośmiertna

Wszystkie formalności związane z pogrzebem i zasiłkiem pogrzebowym załatwiamy bezpłatnie.Kredytowanie pogrzebu w 100%. W przypadku pogrzebów przekraczających wysokość zasiłku dokonują Państwo zapłaty różnicy pomiędzy kosztami pogrzebu, a wysokością zasiłku, gdy koszty pogrzebu są mniejsze niż kwota zasiłku, dokonujemy zwrotu różnicy na Państwa konto, przekazem pocztowym lub w gotówce.

Czytaj więcej

Profesjonalny zakład pogrzebowy Kraśnik i okolice

Zakład pogrzebowy PTAK świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe. Kraśnik, Opole Lubelskie, Puławy, Bełżyce, Poniatowa i okoliczne miejscowości to główny obszar naszego działania, jednakże w przypadku takiego zapotrzebowania, obsługujemy Klientów również z dalszych terenów. Siedziba zakładu mieści się w Opolu Lubelskim, ale istnieje możliwość umówienia się z pracownikiem naszej firmy w domu Klienta albo innej, uzgodnionej lokalizacji.

Zakład pogrzebowy Poniatowa – całodobowo

Nasz zakład pogrzebowy (Kraśnik i okolice) działa w branży od wielu lat. Dzięki tak dużemu doświadczeniu, możemy zagwarantować pełen profesjonalizm usług. Wiemy, jak trudna emocjonalnie jest śmierć bliskiej osoby oraz konieczność zorganizowania pogrzebu. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby jak najbardziej wesprzeć Państwa w tych chwilach, służąc naszą wiedzą i doświadczeniem. Zakład pogrzebowy Puławy oferuje pomoc przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Usługi pogrzebowe Puławy, Kraśnik, okolice

Zakład pogrzebowy Puławy PTAK posiada wszelkie niezbędne sprzęty oraz środki potrzebne do sprawnego zorganizowania pogrzebu. Dysponujemy własną chłodnią, a także profesjonalnym karawanem marki Mercedes Benz Vito.

Kompleksowe usługi pogrzebowe Bełżyce

Zapewniamy kompleksowe usługi pogrzebowe w Puławach i okolicach, dzięki czemu mogą Państwo w spokoju, godnie uczcić pamięć bliskich. W Państwa imieniu dopełniamy wszelkich formalności, a także od początku do końca przygotowujemy ceremonię. Organizujemy pogrzeb o charakterze świeckim oraz religijnym każdego wyznania, zawsze indywidualnie dopasowując charakter, ale też przebieg uroczystości do konkretnego wydarzenia.

Organizacja ceremonii wiąże się z koniecznością zrealizowania wielu zadań. Na barkach pogrążonej w żałobie rodziny ciąży obowiązek m.in. zamówienia i dostarczenia wieńców, zarezerwowania daty pogrzebu, wyboru trumny albo urny, zamówienia oprawy muzycznej itp. Dlatego zakład pogrzebowy (Puławy oraz okolice) dokłada wszelkich starań, aby w maksymalny sposób wspomóc żałobników. Udzielamy więc szczegółowych informacji na temat koniecznych kroków do podjęcia po śmierci bliskiego, podpowiadamy, co należy uczynić, a także wyjaśniamy wszelkie ważne kwestie i zagadnienia. Przede wszystkim jednak staramy się wyręczyć Państwa we wszystkich obowiązkach związanych z organizacją uroczystości.

Usługi pogrzebowe Puławy i okolice

Podczas spotkania naszego pracownika z Klientem w zakładzie pogrzebowym w Puławach albo innym uzgodnionym miejscu, następuje ustalenie miejsca oraz daty pogrzebu, ewentualnej daty kremacji, jak również wszystkich najważniejszych szczegółów pochówku.

Do naszych obowiązków należy pełna organizacja pogrzebu, ale też obsługa ceremonii. Zapewniamy przewóz zmarłego z domu rodzinnego, ale również szpitali, hospicjów czy domów opieki. Zajmujemy się stosownym przygotowaniem ciała osoby zmarłej do pochówku, w tym wykonaniem pośmiertnej toalety. W ramach usług pogrzebowych w Kraśniku oraz innych miejscowościach, organizujemy kondukty pogrzebowe świeckie (z udziałem mistrza ceremonii), wyznaniowe (z udziałem księdza) lub wraz z odprowadzeniem i modlitwą księdza do grobu. Oprócz tego możemy zrealizować kondukty też w innych, wyznaczonych do tego miejscach. Zapewniamy przygotowanie, wykonanie, a także rozwieszenie klepsydr i nekrologów w Kraśniku, jak również w innych wskazanych miastach oraz wsiach. Przygotowujemy też tabliczki nagrobne.

Zakład pogrzebowy Poniatowa – doświadczeni pracownicy

Usługi pogrzebowe w Bełżycach i okolicznych miejscowościach są świadczone przez profesjonalnie przeszkolonych pracowników. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji pochówków, dlatego też możemy zaoferować usługi pogrzebowe Kraśnik na najwyższym poziomie. Ponadto gwarantujemy pełną powagę oraz szacunek przez cały czas trwania ceremonii, a także stosowny ubiór pracowników.

Jeżeli więc interesują Państwa kompleksowe usługi pogrzebowe (Bełżyce, Puławy, Opole Lubelskie lub dowolne inne tereny), zakład PTAK jest do Państwa dyspozycji w każdej chwili.

Załatwienie formalności przez mobilne biuro

Śmierć bliskiej osoby wiąże się z poczuciem przygnębienia oraz przytłoczenia. W tym trudnym okresie trzeba niestety zająć się formalnymi kwestiami dotyczącymi organizacji uroczystości pogrzebowej. Nasza firma umożliwia skorzystanie z mobilnego biura, aby nie musieli Państwo specjalnie jechać do zakładu pogrzebowego. Telefon naszego domu pogrzebowego jest dostępny dla Państwa przez całą dobę. Mobilne biuro można zamówić zarówno do swojego domu, jak i innych, wybranych przez Państwa miejsc.

Wiemy, że formalne kwestie pogrzebu bywają trudne dla osób w obliczu przeżywania osobistej tragedii. Dlatego w czasie naszych konsultacji staramy się podpowiedzieć i zapoznać Państwa ze wszystkimi istotnymi kwestiami. W zależności od woli osoby zmarłej lub osób bliskich specjalizujemy się w organizacji różnorodnych uroczystości pogrzebowych, zarówno utrzymanych w obrządku religijnym, jak i świeckim.

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, ludzie w podeszłym wieku czy niepełnosprawni oraz wszyscy, którzy nie czują się na siłach, aby samodzielnie zająć się formalnościami około pogrzebowymi, mogą zadzwonić po jednego z naszych pracowników. Weźmiemy pod uwagę wszystkie uwagi oraz przedstawimy możliwości i propozycje związane ze stypą po zmarłym. Gwarantujemy kompleksowe podejście do wykonywanych usług.

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z usług naszego mobilnego biura zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod wskazanym na stronie numerem telefonu.

TRANSPORT ZMARŁYCH
W usłudze transportu zmarłych PTAK – usługi pogrzebowe proponuje Państwu:

 • odbiór zmarłego z domu rodzinnego, domu opieki, hospicjum, szpitala,
  kondukty pogrzebowe na cmentarzu lub w innych miejscach do tego wyznaczonych,
 • kondukty pogrzebowe wyznaniowe z udziałem księdza,
 • kondukty pogrzebowe świeckie z udziałem mistrza ceremonii,
 • kondukty pogrzebowe z odprowadzeniem i modlitwą księdza do grobu.
 • Wykonujemy 24 h eksportację, czyli odbiór ciała zmarłego ze wskazanego przez Państwa adresu. Następnie ciało przewozimy do naszej chłodni, gdzie w dniu pogrzebu odbywa się ostatnie pożegnanie dla najbliższej rodziny zmarłego.

 

TRANSPORT RODZINY
W dniu pogrzebu możemy zorganizować dla najbliższej rodziny zmarłego minibusy. Transport dla uczestników pogrzebu jest gwarantowany przez profesjonalną firmę, jaką jest przewóz osób Busy są podstawiane na życzenie klienta pod wskazany adres – zwykle adres kościoła – skąd uczestnicy pogrzebu zostają przewożeni na cmentarz pochówku zmarłego. Po ceremonii goście są odwożeni pod ustalony przez rodzinę kościół bądź adres.

 

TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY
Jesteśmy przygotowani pod względem merytorycznym i technicznym na przyjęcie każdego zlecenia związanego z transportem osoby zmarłej z miejsca zgonu do miejsca przeznaczenia na terenie całego kraju i poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej. Przyjmujemy zlecenia zarówno na transport kołowy jak też lotniczy. Załatwiamy wszelkie formalności związane z tymi czynnościami.

Zajmujemy się załatwianiem wszelkich niezbędnych formalności związanych z transportem zmarłych, w tym:

 • przygotowaniem dokumentów w urzędach na teranie kraju
 • przygotowanie dokumentów za granicą
 • tłumaczeniem dokumentów
 • organizowaniem odpraw konsularnych
 • organizowaniem odpraw sanitarnych
 • organizowaniem odpraw granicznych
 • transportem lotniczym i lądowym ciał i prochów

Mamy do dyspozycji: chłodnie, krematorium, autokarawany, trumny, urny oraz akcesoria pogrzebowe. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę.

KREMACJA

W trudnych momentach życiowych realne wsparcie dla bliskich zmarłego jest niezwykle istotne. Dlatego świadczymy kompleksowe usługi związane z organizacją pogrzebów, w przypadku których ciało poddane będzie kremacji. Współpracujemy z dwoma dużymi krematoriami: „Momento” w Stalowej Woli oraz „Abaal” w Sandomierzu.

Dysponujemy szerokim asortymentem trumien kremacyjnych oraz urn na prochy. Zapewniamy niskie ceny i w pełni profesjonalne podejście. W naszej pracy wykraczamy poza standardowe działania, aby zapewnić Państwu wszelką niezbędną pomoc.

 

TRUMNY I URNY

Oferujemy trumny wykonane solidnie, według najwyższych standardów i z doskonałej jakości materiałów, między innymi z drewna sosnowego i dębowego, Gwarantujemy szeroki wybór produktów, bogatą kolorystykę, unikalne – zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne – wzornictwo.

W związku z rosnącą liczbą kremacji oferujemy szeroki wybór urn. Posiadamy wiele modeli urn drewnianych, kamiennych, ceramicznych, metalowych i wykonanych z materiałów mieszanych.

 

ODZIEŻ DLA ZMARŁYCH

Zakładzie Pogrzebowym PTAK usługi pogrzebowe z Opola Lubelskiego znajdą Państwo zarówno damską, jak i męską odzież dla zmarłych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez trudu będziemy w stanie dopasować odpowiednią garderobę. Oferujemy garnitury, garsonki, spodnie, spódnice, bluzki, obuwie, bieliznę, krawaty, rajstopy, skarpety. Cała konfekcja pod względem kroju i kolorystyki jest idealnie dopasowana do powagi uroczystości pogrzebowej.

 

KWIATY

Nasza firma podjęła współpracę z Kwiaciarnią „Wiła Wianki” Dorota Szałas z Opola Lubelskiego przy ul. Stary Rynek 54c, Pani Dorota gwarantuje świeżość kwiatów oraz niepowtarzalne wzornictwo. W kwiaciarni jest bogaty wybór kwiatów zarówno żywych jak i sztucznych a także znicze i kwiaty doniczkowe.

Florystyka pogrzebowa obejmuje wieńce i wiązanki żywe oraz sztuczne, stroiki na trumnę, drukowanie szarf jak i wiele innych.

 

OPRAWA MUZYCZNA

Proponujemy także oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowych, dzięki której ostanie pożegnanie, jak również sam pochówek, będą przebiegały w pełnej patosu atmosferze. Korzystamy z usług pracowników Filharmonii Lubelskiej. W oprawie można zamówić trąbkę, skrzypce lub trąbkę wraz ze skrzypcami. Oprawa muzyczna podnosi dostojeństwo ceremonii w drodze do grobu lub przy grobie, wywołując wzruszenie u zgromadzonych na pogrzebie osób.

 

PRZYJĘCIA ŻAŁOBNE

Konsolacja – Stypa  – spotkanie najbliższych osób dla zmarłego, którzy mogą zjeść ciepły obiad –zwłaszcza, że wielu z nich przyjeżdża na uroczystość z daleka.

By wspomóc Państwa we wszystkich sprawach i obowiązkach związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej i Styp rozpoczęliśmy współpracę z Restauracją DWORZEC PKS„. Nasz Pracownik zajmie się wszystkimi formalnościami i innymi sprawami, by mogli państwo w spokoju przejść przez ten trudny dla Państwa czas, jakim jest odejście bliskiej osoby.